Erasmus+ Power of digitalization in fighting against climate change - Mobilność 4

Program Erasmus + już od kilku lat wspiera ZSiPO Skała w procesie kształcenia. Stwarza uczniom i nauczycielom możliwość udziału w projektach międzynarodowych, dzięki którym uczymy się języków obcych, kultury, obyczajów, kreatywności i cyfrowych umiejętności. Obecnie bierzemy udział w trzyletnim projekcie "Power of digitalisation in fighting against climate change."- Potęga cyfryzacji w walce ze zmianami klimatycznymi.

W dniach 09 - 13 października 2023r. czterech nauczycieli: Joanna Jarzmik, Izabela Chochół, Anna Opalska, Joanna Rogozik-Wilk wyjechało do Goussainville we Francji. Przez kolejne dni pobytu nauczyciele uczestniczyli w szkoleniach rozwijających umiejętności cyfrowe, które będą wykorzystywane w edukacji proekologicznej. W Pierre Curie Midlle School odbyły się zajęcia z programowania robota z wykorzystaniem Arduino i programu ArduBlock. W High School Romain Rolland w Goussainville nauczyciele uczyli się programować w aktualnie bardzo popularnym języku Python. Rozwinięte umiejętności cyfrowe pozwolą nam przygotować uczniów do kolejnej mobilności w Grecji.

Partnerami są szkoły z Włoch, Francji, Turcji, Grecji, Chorwacji i Austrii???????????????? ???????? ???????? ???????? ????????

Link do filmu mBot- wprowadzenie do robotyki