Narodowe Czytanie "Wesela" S.Wyspiańskiego

Po raz kolejny nasza Szkoła włączyła się w akcję Narodowego Czytania arcydzieł literatury polskiej.

Lekturę "Wesela" rozpoczęło losowanie najsłynniejszych scen dramatu, które miało miejsce podczas inauguracji roku szkolnego. Do międzyklasowego konkursu przystąpiło 10 klas, które przez szkolny radiowęzeł od wtorku do piątku czytały  fragmenty "Wesela". Kapituła oceniająca, w której skład weszli przedstawiciele samorządu szkolnego, humanistów i nauczycieli po trzykrotnym głosowaniu zdecydowała, że w tym roku bon do kawiarni "Niezapominajka" w Ojcowie wygrała Ola Bosak i Wiktoria Browarnik z klasy IIa. Na szczególne wyróżnienie zasługują także Daria Oprun i Wiktoria Dolgowa z klasy II Ti oraz Magda Pasternak i Kamil Głowacki z klasy IIIa, którzy starannie przygotowali swoje interpretacje.