Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale|Klasa Mundurowa

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020

Email Drukuj PDF

DZIEŃ OTWARTY

21 maj 2019r. (zmiana terminu)

zaczynamy o 9:00

ZSiPO i Erasmus+ na XI Targach Dziedzictwa Przemysłowego

Email Drukuj PDF

W pierwszym tygodniu kwietnia odbyło się w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Skale drugie spotkanie partnerów w projekcie Erasmus+ Wykorzystanie dziedzictwa kulturowego dla rozwoju przedsiębiorczości poświęcone różnym aspektom dziedzictwa przemysłowego. Powiodło się szybkie opracowanie prezentacji podsumowującej zrealizowane zadania  projektowe. W związku z tym już w dniach 12 i 13 kwietnia była ona prezentowana na telebimie w hali XI Miedzynarodowych Targów Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej w Zabrzu. Uczniowie naszej szkoły brali czynny udział w ubiegłorocznej edycji targów.

Organizatorzy pokazali także naszą prezentację stworzoną po spotkaniu w Crispiano. Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się pomysłami i wrażeniami z pierwszych spotkań w naszym projekcie.

Link: targi-zabrze.pl

Bezpłatny odbiór sadzonek drzew owocowych

Email Drukuj PDF

Starosta Krakowski zaprasza mieszkańców Powiatu Krakowskiego po odbiór bezpłatnych sadzonek drzew owocowych. Dystrybucja drzewek odbędzie się w dniu 16 kwietnia na terenie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale w godzinach od 12.00 do 15.00.

Erasmus+ podziękowanie

Email Drukuj PDF

Zakończyło się drugie spotkanie partnerów projektu Erasmus+  Wykorzystanie dziedzictwa przemysłowego dla rozwoju przedsiębiorczości w naszej szkole.

Chciałabym serdecznie podziękować za współpracę podczas przygotowań do tygodnia 31.03-6.04, za realizację zadań projektowych oraz opiekę nad gośćmi z Włoch, Turcji, Hiszpanii i Portugalii, Dyrekcji ZSiPO oraz nauczycielom, szczególnie paniom Agnieszce Opalskiej, Uli Szpik-Pasek, Ilonie Kafel-Nowak, Annie Kuderko i Edycie Nogaś. Dziękuję również administracji i obsłudze szkoły za wsparcie. Jako zespół projektowy dziękujemy uczniom uczestnikom projektu za wywiązanie się z powierzonych zadań, za pełnienie roli gospodarzy i za integrowanie się ze wszystkimi gośćmi. Dziękujemy wychowawcom i całej społeczności internatu za pomoc i wyrozumiałość podczas reorganizacji Waszego życia. Dzięki Wam goście czuli się swobodnie, ale też miło przyjęci i otoczeni opieką.

Dziękujemy pozostałym uczniom naszej szkoły, którzy w różnych działaniach reprezentowali nas w minionym tygodniu oraz na różne sposoby pomagali przy organizacji spotkania. Dziękujemy rodzinom goszczącym za wspaniałą opiekę, ciepłą atmosferę, cierpliwość i starania o komunikację z uczniami. Doceniamy Państwa atencję i reagowanie na bieżące zmiany, wsparcie organizacyjne przy transporcie dla nauczycieli gości oraz ich podopiecznych przed wylotem. Dziękujemy za pracę włożoną w przygotowanie wspaniałego czwartkowego popołudnia i tak liczny w nim udział.

Jesteśmy wdzięczni, że cała społeczność naszej szkoły była tak dobrze reprezentowana i doceniamy każdy pomocny gest, a było ich niemało.

 

Ewelina Drzewiecka

 

Welcome to National Park in Ojców!

Email Drukuj PDF

W czwartkowy ranek młodzież biorąca udział w projekcie Erasmus+ „Wykorzystanie dziedzictwa kulturowego do rozwoju przedsiębiorczości” pracowała w Szkole nad kilkoma zadaniami projektowymi - analizowała rynek turystyczny oceniając tzw. pamiątki z Małopolski, opracowała modele firm/przedsiębiorstw związanych z dziedzictwem przemysłowym. Najważniejszą jednak częścią była debata oxfordzka, której temat brzmiał: Dziedzictwo kulturowe – błogosławieństwo/harmonia czy zagrożenie/walka? W rolę moderatora brawurowo wcieliła się Wiktoria, która zaangażowała nie tylko biorących udział w dyskusji, ale też „widzów”. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że spuścizna po przodkach jest darem, o który każdy powinien dbać.

Więcej…

Welcome to Silesia!

Email Drukuj PDF

Trzeci dzień projektu Erasmus+ zaplanowaliśmy na Śląsku, krainie wielu kopalń i fabryk. Większość z nich obecnie stanowi polish industral haritage (polskie dziedzictwo przemysłowe), dlatego stanowią doskonałe miejsce do realizacji kolejnych zadań grupowych związanych właśnie z tym tematem.

Więcej…

Welcome to Krakow!

Email Drukuj PDF

Wymiana międzynarodowa w Skale bez dnia w Krakowie? … Niemożliwe!

Wiedząc o tym, zadbaliśmy, by uczniowie i nauczyciele z Włoch, Turcji, Hiszpanii i Portugalii drugi dzień goszczenia w Polsce spędzili w stolicy Małopolski. W role przewodników po Starym Mieście wcielili się uczniowie naszej Szkoły – byli liderami grup, które miały przemierzyć tzw. Drogę Królewską (od Barbakanu do Wzgórza Wawelskiego) i wykonać zadania związane z najważniejszymi miejscami w mieście (np. odszukać i odszyfrować „gmerki” w Wieży Ratuszowej, zbadać zawartość kiermaszy w Sukiennicach, zrobić ciekawe zdjęcie na dziedzińcu Collegium Maius).

Więcej…

Welcome to Poland! Welcome to Skała!

Email Drukuj PDF

Pierwszy tydzień kwietnia w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Skale zdominowały zajęcia realizowane w ramach programu Erasmus + „Wykorzystanie dziedzictwa kulturowego dla rozwoju przedsiębiorczości”, którego koordynatorem jest nasza Szkoła. Młodzież z Portugalii, Hiszpanii, Włoch i Turcji dzień przylotu spędziła w towarzystwie goszczących ich polskich rodzin, a następnie 1 kwietnia rozpoczęła zaplanowane działania, których tematem głównym jest dziedzictwo przemysłowe.

Więcej…

Ogólnopolski Konkurs Logiczny

Email Drukuj PDF

W marcu wielu uczniów naszej szkoły trenowało swoje umiejętności logicznego myślenia i spostrzegawczość. Poznali  podstawy logiki matematycznej i różne sposoby  przeprowadzania dowodów oraz rozwiązywali zawiłe zagadki detektywistyczne w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dwóch uczniów zakwalifikowało się do drugiego etapu.

Z całego serca gratulujemy i życzymy wygrania finału.

Strona 1 z 4

AKTUALNE PROJEKTY
POROZUMIENIA
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie