Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale|Klasa Mundurowa

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Logistycy zwiedzają Kraków Airport

Email Drukuj PDF

Klasa 2 TL[technik logistyk] 15 listopada zwiedzała Port Lotniczy w Balicach. Zajęcia podzielone były na trzy bloki. Pierwszym z nich była prezentacja multimedialna na  temat:"Towary w transporcie lotniczym". Drugi blok obejmował zajęcia w pomieszczeniach Centrum Edukacji Lotniczej zaaranżowanych na terminal pasażerski i wyposażonych w specjalistyczny sprzęt. Uczniowie podczas zajęć poznali ścieżka pasażera odlatującego z bagażem rejestrowanym, specyfikacje funkcjonowania lotniska oraz przybliżane zostały im wybrane zagadnienia o tematyce lotnictwa cywilnego. Trzeci blok obejmował wycieczkę po terminalu ze szczególnym uwzględnieniem najistotniejszych elementów z punktu widzenia pasażera. W trakcie zajęć odbywały się także konkursy i zabawy logiczne utrwalające wiedzę. Na uczniów czekał również wirtualny symulator pracy Koordynatorów Ruchu Lotniczego Naziemnego oraz symulator lotu.

Więcej…

Paszport do Europy

Email Drukuj PDF

Strona projektu Paszport do Europy już działa!

KA229 Partnerstwo Strategiczne Wymiana Dobrych Praktyk - Współpraca Szkół

Tytuł projektu: Paszport do Europy

Numer projektu: 2018-1-ES01-KA229-050298_2

Projekt w ramach programu ERASMUS +

Kadeci na kursie strzeleckim

Email Drukuj PDF

We wtorek 13 listopada 2018r. uczniowie klas pierwszych realizujących innowację pedagogiczną „Bezpieczeństwo publiczne - edukacja dla służb mundurowych” uczestniczyli w kursie strzeleckim w ramach grantu edukacyjnego „strzelec wyborowy”. Zajęcia były realizowane na strzelnicy w Pasterniku przez instruktorów Firmy FARO. Podczas szkolenia, uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznego zachowania na strzelnicy, poznali budowę broni karabinka AK47 oraz M4, pistoletu maszynowego UZI, pistoletu GLOCK, MCM margolin, oraz strzelmy mossberg. Uczestnicy poznali zasady prawidłowego celowania i przyjmowania postaw strzeleckich. W trakcie zajęć praktycznych ćwiczyli umiejętności strzelania z wyżej wymienionej broni. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach ASG - to blok obejmujący naukę postaw strzeleckich, budowę broni, taktykę zieloną, sposoby poruszania się na polu walki, współdziałanie w grupie oraz grę terenową. Uczestnicy kursu odbyli również szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Więcej…

Święto Szkoły - 09.11.2018

Email Drukuj PDF

W skalskiej szkole średniej, zgodnie z patriotycznymi priorytetami wychowania – Święto Szkoły łączy się ze Świętem Niepodległości. W tym roku 9 listopada, uroczystość była wyjątkowa ze względu na obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Święto Szkoły rozpoczęła msza święta sprawowana przez ks. Marcina Mastelę. Po niej uczestnicy uroczystości przemaszerowali do hali widowiskowo-sportowej,gdzie odbył się pokaz musztry paradnej, ślubowanie uczniów klas pierwszych, awanse kadetów oraz program artystyczny.

Więcej…

Święto wolności „Poloneza czas zacząć” w Skale

Email Drukuj PDF

Organizator: Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Skale
Partnerzy: Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale, LGD Jurajska Kraina
Płatność: Wydarzenie bezpłatne
Termin: 16.11.2018
W godzinach: 18-21

Wyjątkowy dla Polaków czas 100-lecia odzyskania niepodległości, chcemy uczcić wieczornicą – świętem wolności. Zapraszamy mieszkańców i gości na piękny patriotyczny wieczór, na którym podkreślimy wielką wartość wolności, wartości jakie niesie i radość jaka z niej płynie. Kulminacyjnym wydarzeniem będzie spektakl muzyczny Baletu Cracovia Danza „Poloneza czas zacząć”, poloneza dworskiego i szlacheckiego, dumnego jak dawni sarmaci i wykwintnego niczym barokowi dworzanie. Do czasu niepodległości wprowadzą nas tanecznym krokiem tancerze i w ostatnim obrazie spektaklu, symbolicznie przedstawiającym rok 1918, poloneza zatańczą radujący się z wolności ułani

Więcej…

Święto Szkoły A.D. 2018

Email Drukuj PDF

"Wszystkich Świętych" - warty przy grobach

Email Drukuj PDF

W dzień Wszystkich Świętych kultywując tradycję, pełnimy warty przy grobach Tych co polegli za wolność i niepodległość. Razem z nami Marian Cyganek żołnierz AK Inspektorat "Maria" w Skale.

Halloween

Email Drukuj PDF

W ramach lekcji języka angielskiego uczniowie poznają zwyczaje i tradycje krajów anglojęzycznych. Za nami już Europejski Dzień Języków, a dziś czas na Halloween.

Więcej…

Projekty Erasmus + - spotkanie koordynatorów

Email Drukuj PDF

Nasza szkoła w ramach programu Erasmus+ rozpoczyna realizację dwóch projektów: "Paszport do Europy", Akcja Współpraca Szkół, oraz "Wykorzystanie dziedzictwa kulturowego dla rozwoju przedsiębiorczości", Akcja Wymiana Szkół.

W międzynarodowych grupach uczniowie będą rozwijać swoje umiejętności językowe i cyfrowe oraz kształtować postawy przedsiębiorczości. Spotkanie koordynatorów i partnerów projektu "Paszport do Europy" - Guadalajara, Hiszpania.

Więcej…

Strona 1 z 4

AKTUALNE PROJEKTY
POROZUMIENIA
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie