Obóz jeździecko - wojskowy

W dniach od 15 do 21 listopada 2021r. uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale przebywali na obozie jeździecko - wojskowym w Toporzysku. Organizatorem szkolenia był Klub Sportowy BÓR oraz Stowarzyszenie Kawaleria realizujące zadanie publiczne Ministra Obrony Narodowej w formie wsparcia w zakresie Obronności państwa i działalności Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej pn. "I Ty możesz służyć Ojczyźnie - edycja II". Zajęcia prowadzili żołnierze zawodowi z Jednostki Wojskowej NIL oraz Jednostki Wojskowej 18DZ. Uczniowie mieli możliwość pogłębienia wiedzy z topografii, łączności, musztry, strzelania, pierwszej pomocy oraz tradycji oręża polskiego. Ponadto uczestniczyli w zajęciach jeździeckich prowadzonych przez licencjonowaną kadrę klubu.

Czas wolny upływał na rozmowach, zabawach oraz wspólnym śpiewaniu. W przeddzień wyjazdu zwieńczeniem wysiłków i starań uczniów był egzamin z umiejętności wojskowych, który wszyscy zdali celująco. Wieczorem przy kiełbaskach z ogniska kadeci spędzali ostatnie chwile niezapomnianej przygody. W drodze powrotnej udali się jeszcze na strzelnicę, gdzie każdy miał okazję doskonalić umiejętności strzeleckie.