Warto mieć w życiu CEL

Dnia 28.09.2021 uczniowie klasy trzeciej i czwartej technikum logistycznego odwiedzili Centrum Edukacji Lotniczej, które działa w ramach usług portu lotniczego w Krakowie – Balicach. Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport to unikatowy ośrodek edukacyjny przybliżający zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację. Misja CEL realizowana jest poprzez organizację zajęć specjalistycznych, szkoleń, warsztatów i udostępnieniu dedykowanej dla tego obiektu infrastruktury terminalowej. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z elementami infrastruktury punktowej i linowej transportu powietrznego. Nasi uczniowie mogli w praktyce poznać najistotniejsze aspekty podróży lotniczej oraz jak wygląda ścieżka odlotowo – przylotowa pasażera. Uzbrojeni w sporą dawkę wiedzy następnie wyruszyli na lotnisko, przemierzając przez halę przylotów, odlotów i punkt widokowy.