Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

Email Drukuj PDF

24 kwietnia pożegnaliśmy uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale: 3a i 3b Liceum Ogólnokształcącego oraz 4i i 4l Technikum.

Ten dzień, ważny zarówno dla absolwentów jak i wychowawców, zawsze jest pełen emocji,  sprzyja podsumowaniom i refleksjom. Jednak tegoroczne pożegnanie, ze względu na prowadzenie wszystkich zajęć edukacyjnych zdalnie, okazało się jeszcze trudniejsze: nie było części oficjalnej, w której wręczane są świadectwa ukończenia szkoły średniej, nie było nagród dla najlepszych abiturientów i tych, którzy zasłużyli się dla społeczności szkolnej, nie było też niespodzianki przygotowywanej co roku przed młodsze klasy…

Odbyły się za to spotkania klasowe online z wychowawcami: p. Ewą Morawską, p. Agnieszką Opalską, p. Joanną Jarzmik i p. Anną Łuszcz, a gościem szczególnym był Dyrektor Szkoły, p. Karol Papisz, który pogratulował Młodzieży ukończenia szkoły (pomimo trudności związanych z pandemią) i życzył jak najlepiej zdanego egzaminu maturalnego. Uczniowie klasy 3a „gościli” również zaproszonych przedstawicieli służb mundurowych, którzy wspierali ich podczas zajęć specjalistycznych - dowódcę 6 Batalionu Logistycznego ppłk Grzegorza Pałasza oraz szkoleniowca edukacji wojskowej plut. Rafała Ropskiego.

Wychowawcy klas zgodnie podkreślali, że są dumni z osiągnięć nie tylko "naukowych" naszych absolwentów, ale również z ich zachowań i postaw. Niezapomniane będą ich ciekawe i angażujące wszystkich inicjatywy, ukazujące ich wrażliwość, ale i umiejętność współpracy. Zawsze też godnie reprezentowali naszą "małą Ojczyznę" włączając się w uroczystości, konkursy i zawody sportowe organizowane przez Powiat Krakowski. Jako przedstawiciele naszej szkoły aktywnie i wzorowo uczestniczyli w organizowaniu uroczystości lokalnych, biorąc udział w licznych akademiach, rocznicach ważnych wydarzeń historycznych, jak i w akcjach charytatywnych.

Młodzież z kolei wspominała o wyzwaniach, przed którymi stanęli podczas nauki w naszej szkole: licznych egzaminach państwowych w zawodach technik informatyk i technik logistyk, obozach survivalowych i kursach sprawnościowych z pływania, strzelania i skoków spadochronowych, tworzeniu filmów i prezentacji multimedialnych, występowaniu w sztukach teatralnych, … To dla wszystkich były miłe wspomnienia!

Przed Absolwentami i wychowawcami jeszcze spotkania związane z odbiorem świadectw ukończenia szkoły średniej i dyplomów potwierdzających otrzymanie stypendium Starosty Powiatu Krakowskiego dla Absolwentów z najlepszymi wynikami w nauce (Adam Skrzyński i Marceli Elsner, z klasy 3a); certyfikatów potwierdzających, że uczniowie naszego Technikum uzyskali tytuły: technik informatyki i technik logistyk; dokumentów świadczących o ukończeniu projektu MON „Certyfikowane piony wojskowych klas mundurowych" oraz dyplomów potwierdzających wzorową postawę w klasie mundurowej
i ukończenie wszystkich kursów specjalistycznych.

Zakończenie roku szkolnego klasy 3a - mundurowej połączone było z wręczeniem (na razie wirtualnym) certyfikatów i dyplomów świadczących o ukończeniu projektu MON „Certyfikowane piony wojskowych klas mundurowych". Każdy uczeń dostał List gratulacyjny oraz Grawerowane pismo pamiątkowe w etui, natomiast najlepsi kadeci zostali wyróżnieni Pamiątką okolicznościową z coinem Dowódcy 6 batalionu logistycznego.

Z niecierpliwością czekamy też na przesunięte o miesiąc egzaminy maturalne – oby przebiegły w dobrej atmosferze i dały zadowalające efekty!

Zdjęcia: