Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Bal Studniówkowy 2020

Email Drukuj PDF

„Tańczyły pary od wieczora aż do rana.
Pomyśleć tylko – jaki to był piękny bal!”

Włodzimierz Wysocki/

 

„Panie, Panowie – poloneza czas zacząć!” – tymi słowami rozpoczął się tegoroczny Bal Studniówkowy młodzieży naszej Szkoły.

18 stycznia w Hotelu Margarita gospodarzami byli uczniowie dwóch klas Technikum: 4i (informatycznej) i 4l (logistycznej) oraz dwóch klas Liceum: 3a (mundurowej) i 3b (ogólnej).

Studniówka to bal wpisany w kalendarz każdego ucznia szkoły średniej. Pozostaje w pamięci młodego człowieka na długie lata, jako jedno z wielu przyjemnych i pięknych przeżyć związanych ze szkołą. Dlatego jest to moment wyczekiwany, do przygotowania którego potrzeby jest i czas, i wysiłek wszystkich zaangażowanych.

Młodzież dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń przygotowując część oficjalną i kilka atrakcji. Goście zobaczyli dwa piękne wykonania poloneza – dostojnego tańca, którego nie może zabraknąć na studniówce; wysłuchali niezwykłej dedykacji – piosenki, której tekst stworzono łącząc ulubione powiedzenia naszych nauczycieli; podziwiali talenty literackie i komiczne szkolnych „aktorów” w skeczu pt. „Witaj Basiu…”, w którym przedstawiono scenki podpatrzone w naszej szkole, ale i wyolbrzymione (jak podkreślono na zakończenie) przez młodzieńczą fantazję.

Ich wysiłki docenili licznie przybyli nauczyciele, na czele z Dyrekcją – p. Karolem Papiszem i p. Bogumiłą Niegolewską oraz zaproszeni goście: Dowódca 6 Batalionu Logistycznego 6 Brygady Powietrzno Desantowej pułkownik Grzegorz Pałasz, Dowódca kompanii logistycznej 5 Batalionu Dowodzenia porucznik Artur Brodalka, przedstawiciel Policji Powiatowej aspirant Andrzej Strózik, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół LO w Skale major Zbigniew Morawski oraz zaprzyjaźnieni instruktorzy zajęć specjalistycznych i edukacji wojskowej.

Przy pomocy wychowawców: p. Joanny Jarzmik, p. Anny Łuszcz, p. Ewy Morawskiej i p. Agnieszki Opalskiej oraz rodziców uczniowie zadbali o odpowiednią atmosferę tego wieczoru, udowadniając, że tworzymy wielką wspólnotę – wspólnotę ludzi, których łączy nie tylko szkoła, ale również trwała więź przyjaźni i szacunku.

Oficjalna część zakończyła się – jak każdego roku w naszej szkole - „walcem profesorskim” … a potem „bawiły się pary do samego rana!”

Zdjęcia: