Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

I. miejsce w ogólnopolskim konkursie MON

Email Drukuj PDF

Wyjątkowy sukces uczniów naszej Szkoły!
I. miejsce w ogólnopolskim konkursie MON

17 grudnia uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale z klasy 2a mundurowej objętej pilotażowym programem przez Ministerstwo Obrony Narodowej odebrali nagrody za zajęcie I. miejsca w ogólnopolskim konkursie "Siła w tradycji", który po raz drugi zorganizowało Biuro do Spraw Proobronnych. Nasza drużyna w składzie: Karolina, Dominik i Tobiasz okazała się bezkonkurencyjna w wybranym przez siebie zadaniu.

Tegoroczny film przygotowany przez młodzież w kategorii „Wdzięczni bohaterom” to hołd złożony Tym, którzy podczas II wojny światowej na teranie miasta i gminy Skała walczyli o wolność i polskość, poświęcali zdrowie, a nawet oddawali życie za Ojczyznę. Zaangażowanie młodych twórców, ich kreatywność i umiejętność wczucia się w opowiadaną obrazem historię to dowód, że przyszli wojskowi z naszej szkoły wiedzą, jak ważna jest pamięć o lokalnych bohaterach i utrwalanie ich historii dla przyszłych pokoleń. To budująca postawa. Świadczy też o tym, że nasi uczniowie zasługują w pełni na zaszczytne i honorowe zadanie, które powierzyli im kilka lat temu byli żołnierze: opiekę nad sztandarami oddziałów kombatanckich oraz innymi oznakami ich waleczności.

To już kolejny sukces naszych młodych kadetów w tych szrankach – w ubiegłej edycji konkursu wywalczyliśmy II miejsce za prezentację multimedialną o kpt. Teofilu Puchalskim, Patronie Klas Mundurowych ZSiPO w Skale.

Wręczenie nagród w siedzibie Biura do Spraw Proobronnych było wstępem do udziału w uroczystym spotkaniu wigilijnym zorganizowanym w 1 Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie. Wyjątkową rangę wydarzenia podkreślali jego uczestnicy: zwierzchnik Sił Zbrojnych prezydent RP Andrzej Duda i pierwsza dama oraz szef resortu obrony narodowej pan Mariusz Błaszczak a także kadra dowódcza i pracownicy Wojska Polskiego.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się swoją pomocą do powstania nagrodzonego filmu: nauczycielom i uczniom klas mundurowych z naszej Szkoły.

A zwycięskiej drużynie - gratulujemy!

Nagrodzony film

Zdjęcia: