Współzawodnictwo o Puchar Dowódcy 5 Batalionu Dowodzenia za nami.

W dniu 12.04.2017 r. na poligonie GOSZ Pasternik przeprowadzony został II etap współzawodnictwa klas mundurowych o Puchar Dowódcy 5 Batalionu Dowodzenia. Reprezentacje klas mundurowych czekał wymagający sprawdzian kondycyjno - taktyczny w postaci wieloboju obronnego.

Pierwszym zadaniem stojącym przed najlepszymi uczniami wybranymi do zawodów było zadanie z terenoznawstwa - wyznaczanie kierunku w terenie na podstawie podanego azymutu. Kolejnym etapem był sprawdzian wiedzy praktycznej z pierwszej pomocy. Uczestnicy musieli poprawnie ułożyć rannego w pozycji bocznej ustalonej, a następnie ewakuować rannego za pomocą noszy. Następnym zadaniem był rzut granatem treningowym do celu. Najbardziej wymagającym sprawdzianem przygotowania fizycznego, oprócz biegu, okazał się punkt, w którym uczestnicy musieli pokonać 50 metrowy odcinek terenu czołgając się. Ten punkt kontrolny najdobitniej pokazał, że drużyna jest tak silna jak jej najsłabszy członek. Na ostatnim punkcie na zawodników czekało zadanie z łączności. Uczniowie musieli rozwinąć na czas linię kablową, a następnie nawiązać łączność zgodnie z przepisami korespondencji radiowej. Kondycję zawodników sprawdził również dystans marszobiegu, który wynosił 4000 metrów. Niestety tym razem Puchar wędruje do Nowego Targu a nasi zawodnicy wrócili bez kontuzji i z nowymi doświadczeniami.