IV Memoriał im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego

Rywalizacją w strzelaniu, pływaniu i biegu przełajowym, żołnierze, weterani i młodzież szkolna w tym przedstawiciele ZSiPO (Arkadiusz Wardęga, Łukasz Goraj, Grzegorz Wójcik) uczcili pamięć poległego w katastrofie smoleńskiej  organizatora i dowódcy Wojsk Specjalnych. Wojskowe Stowarzyszenie  Kultura - Turystyka - Obronność w Krakowie oraz Klub Wojsk Specjalnych, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Obrony Narodowej, przeprowadzili po raz czwarty „Memoriał im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego w dniach 21 - 23. 04. 2016 r.

Patronat honorowy nad memoriałem objął Prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski. Uczestnicy oraz organizatorzy złożyli wieniec na grobie oraz w sportowej rywalizacji dali wyraz pamięci o patronie Memoriału – gen. broni Włodzimierzu Potasińskim - „ikonie” polskich Wojsk Specjalnych, a zarazem zapalonym sportowcu. Memoriał przeprowadzony został w dniach 21 – 23 kwietnia br. i obejmował konkurencję strzelecką, pływacką i biegową.  Rywalizację prowadzono  na strzelnicy WKS Wawel na Pasterniku, basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji KOLNA oraz w malowniczym, aczkolwiek trudnym do pokonania terenie podkrakowskich Lasów Tynieckich. Zaciekła ale prowadzona w duchu "fair play" rywalizacja pozwoliła na ustalenie kolejności drużyn.

Nasza drużyna zajęła V miejsce w kategorii młodzieży szkolnej ale cóż za znaczenie ma  wynik gdy mogliśmy spotkać się z najlepszymi reprezentantami jednostek wojsk specjalnych. Laureaci oraz uczestnicy Memoriału otrzymali ufundowane  przez Ministerstwo Obrony Narodowej puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. W zgodnej ocenie organizatorów oraz  startujących zawodników, a także  gości i publiczności, tegoroczna edycja Memoriału, przebiegła na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym, a nade wszystko pozwoliła na godne uczczenie pamięci Patrona Memoriału.