Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Małopolska Szkoła z Pasją - wyróżnienie

Email Drukuj PDF

„Małopolska Szkoła z Pasją” to konkurs Samorządu Województwa Małopolskiego realizowany przez Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Ma na celu nobilitację i promocję  małopolskich szkół wyróżniających się aktywnością w obszarze innowacji edukacyjnych,  alternatywnych form edukacji w działaniach na rzecz aktywizacji środowisk szkolnych oraz lokalnych, wspomagających rozwój pasji i talentów wśród uczniów małopolskich szkół. Konkurs wyróżnia szkoły, które zaprezentowały wybraną, szczególną aktywność, wyróżniającą placówkę spośród innych, określającą jej wyjątkowy i niepowtarzalny charakter, wskazując na indywidualne podejście do potrzeb uczniów oraz odkrywania ich uzdolnień, zainteresowań i pasji.

11 grudnia w Sali Senackiej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyła się uroczysta gala rozstrzygnięcia Konkursu. Spośród ponad 100 zgłoszonych szkół z ok. 20 małopolskich powiatów Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale otrzymał wyróżnienie pierwszego stopnia w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Kapituła Konkursowa doceniła działania szkoły na polu wdrażania innowacji pedagogicznej, współpracy z organami samorządu terytorialnego oraz aktywności młodzieży w działaniach w ramach wolontariatu.

W skalskim liceum od kilku lat prężnie działają klasy tzw. mundurowe (bezpieczeństwo publiczne edukacja dla służb mundurowych), które odbywają wiele specjalistycznych zajęć z fachowcami poza placówką. W ubiegłym roku, liceum i technikum z rozmachem zorganizowało także kilka akcji wolontariackich, obejmujących swym zasięgiem  wiele miejscowości regionu, m.in. niezwykle owocne wsparcie dla bezdomnych w Krakowie.

Zdjęcia: