II Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych

W dniach 10.04-12.04.2013r dwie drużyny z naszej szkoły wzięły udział w II Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych. Do rywalizacji zgłosiły się 34 zespoły z całego kraju, z pięciu województw, tj.: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

Spotkaliśmy się przy Szkole Podstawowej w Lgocie, gdzie zostaliśmy podzieleni na trzy grupy. Zostały nam nadane numery A-11 (Kamil Skotniczny i Damian Bochenek) oraz B-22 (Krystian Grzywa i Michał Marek). Po obiedzie rozpoczęliśmy konkurencje: test wiedzy, rowerowy tor przeszkód i leśny tor przeszkód. Potem wyruszyliśmy z mapą i kompasami w marsz na orientację (ok. 17km). Pierwsza drużyna dotarła na metę po około 3h. Wiele drużyn zginęło w terenie na długi czas, część poddała się bez walki. Drużyna B-22 dotarła na miejsce jako druga w czasie 2:57:15. Po powrocie zjedliśmy kiełbasę upieczoną na wspólnym ognisku. Noc spędziliśmy na podłodze w remisie OSP Miękinia. Następnego dnia o godzinie 6:00 rano rozpoczęliśmy dalsze zmagania między innymi: „drabina wysokości’’, „pierwsza pomoc przedmedyczna’’, „braterstwo’’, „Wietnam z zasobnikiem’’ oraz rozwinięcie gaśnicze. Wieczorem powędrowaliśmy do lasu, gdzie mieliśmy przygotować obozowisko. Tę noc spędziliśmy w namiotach. Rano niewyspani i zmarznięci powędrowaliśmy na strzelnicę do Paczółtowic, gdzie odbyło się strzelanie z broni ostrej (GLOCK, AKMS). Finałową konkurencją był „bieg rzeźnika”. Po zliczeniu punktów drużyna B-22 zajęła 4 miejsce a drużyna A-11 miejsce 26. Uczestnikom gratulujemy odwagi i hartu ducha.