"Pszczoła a środowisko naturalne”

Dnia 15 listopada br. o godz. 13.00, odbyło się w murach naszej szkoły szkolenie pszczelarskie: „Pszczoła a środowisko naturalne”, zorganizowane przez Stowarzyszenie Pszczelarzy Powiatu Krakowskiego. Dwuczęściowe zajęcia obejmowały tematykę: Życie pszczół – na podstawie filmu, który bardzo ciekawie komentował Pan Jan Ślósarz, a także rodzaje produktów pszczelich, ich skład i zastosowanie. Po prelekcji słuchacze (a było nas 39 osób), zadawali pytania, na które fachowych odpowiedzi udzielali: Prowadzący i Panowie Roman Bień i Roman Grudnik (Koło Pszczelarskie Skała).

W szkoleniu wzięły udział dziewczęta z klasy IIc, a także przygotowujący się do Konkursu pszczelarskiego: Jakub Bełtowicz i Kasia Łodzińska z klasy IIIb. Przybyły także reprezentacje młodzieży z pobliskich szkół: Gimnazjum w Luborzycy (pod opieką Pani Agnieszki Formickiej i Pana Piotra Dominikańskiego) i ZSP Giebułtów (pod opieką Pani Ewy Gabryś).