Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Rekolekcje maturzystów

Email Drukuj PDF

Od wielu lat uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale uczestniczą w rekolekcjach organizowanych w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach k. Kielc. Również i w tym roku, w dniach 8-10 października 2012 r. 40 osobowa grupa maturzystów z naszego Liceum i Technikum przebywała na rekolekcjach w tym ośrodku.

Młodzież brała udział w wielu konferencjach, na których poruszano tematy nie tylko odnoszące się do Boga, ale również dotyczące relacji międzyludzkich. Istotnym elementem rekolekcji były modlitewne spotkania w kaplicy, których centralnym punktem było sprawowanie Eucharystii. Niezapomnianym przeżyciem był udział w wieczornej adoracji krzyża, w czasie której można było oczyścić się wewnętrznie, korzystając z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Czas rekolekcji w opinii maturzystów naszej szkoły był dla nich ciekawym i bardzo pozytywnym doświadczeniem, chwilą, kiedy można zatrzymać się, przemyśleć swoje dotychczasowe życie i odnowić relacje z Bogiem.

 

Zdjęcia: