Klasy mundurowe na ściance

Ze Skały na skałki to nazwa grantu powiatowego realizowanego w klasach pierwszych mundurowych. Projekt zakładał prowadzenie zajęć specjalistycznych w zakresie wspinaczki skałkowej. Zajęcia te odbyły się 2 grudnia 2011 roku w Krakowie przy ul. Racławickiej. Prowadzone były przez instruktorów, którzy zapewnili młodzieży przeszkolenie oraz bezpieczeństwo. W ramach dofinansowania pokryte zostały koszty szkolenia oraz wstępów do obiektu.

Uczestnicy sami opłacili koszty przejazdu. Grant spełnił swoje zadania: zaprezentowano młodzieży inne formy spędzania wolnego czasu niż telewizja, umożliwiono zdobycie  nowych  umiejętności i doskonalenie wcześniej posiadanych w zakresie  wspinania się. A co poza tym? Młodzież miała okazję nabywania umiejętności niezbędnych do pokonywania barier i ograniczeń,  przełamywania stereotypów dotyczących form aktywności, doskonalenia umiejętności radzenia sobie w nowych sytuacjach oraz umiejętności pracy w zespole.