Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Współpraca z SAUJ

Email Drukuj PDF

W 2003 roku Liceum Ogólnokształcące nawiązało współpracę ze Stowarzyszeniem Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, której celem jest przybliżenie uczniom i absolwentom możliwości, jakie niesie ze sobą studiowanie na uniwersytecie, pomoc w wyborze odpowiedniego kierunku, zapoznanie z oferta edukacyjną UJ. Bliższy kontakt z pracownikami wyższej uczelni jest też korzystny dla nauczycieli - wzbogaca doświadczenia i wiedzą
Współpraca została zainaugurowana podczas dorocznego spotkania członków SAUJ przy choince na Wawelu w styczniu 2004 r. Szczegóły i wzajemne oczekiwania omówione zostały podczas spotkania z paniom prezes prof. Romaną Czapik i członkiniami zarządu w siedzibie stowarzyszenia.
Przedstawiciele SAUJ z panią prezes na czele zaszczycili swoją obecnością uroczystość Dnia Patrona w naszym liceum. Od tej pory na bieżąco prowadzimy korespondencję, przedstawiamy swoje potrzeby, otrzymujemy szereg ofert dla naszych uczniów oraz materiały pomocne w realizacji wielu zagadnień, w tym dotyczących UE. Młodzież ma możliwość brania udziału w wykładach konkursowych z różnych przedmiotów - np. z języka polskiego, uczestniczenia w zajęciach praktycznych z botaniki, języka angielskiego, rosyjskiego.
Również na Festiwalu nauki w ramach "szkoły z klasą" byli przedstawiciele SAUJ z panią prezes na czele. SAUJ przeprowadził dla naszych uczniów wykład w ramach edukacji filozoficznej.
Współpraca nabiera tempa, mamy nadzieję, że skorzysta z niej nie tylko nasza młodzież i nauczyciele lecz także społeczność naszej gminy.