Erasmus+ - meeting w hiszpańskim Benicarlo. Część 4

Środa upłynęła uczestnikom meetingu w Hiszpanii na poznawaniu Benicarlo - miasta, w którym mieści się szkoła biorąca udział w projekcie. Dzień rozpoczęliśmy od rozegrania w szkole międzynarodowego meczu- królem strzelców został Dawid! Potem spotkaliśmy się z zastępcą burmistrza miasta, który zwrócił uwagę na najpiękniejsze zakątki regionu, przybliżył jego historię i omowił wyzwania związane z masowa turystyką. Aby mówić o kulturze tej części Hiszpanii, trzeba wiedzieć czym są i jak wyglądają "fallas", i jaką rolę odgrywają podczas tutejszego największego festiwalu ognia. Tego dowiedzieliśmy się w muzeum MUCBE. Następnie zwiedziliśmy najstarszą część miasta- osadę archeologiczną "El Puigde la Nau" oraz miasto i zamek Peniscola- największą atrakcję turystyczną regionu (przykład turystyki masowej)