Wykład dr n. med. Michała Skoczylasa w naszej szkole

Gościliśmy W naszej szkole dr n. med. Michała Skoczylasa członka Sekcji Nauk o Człowieku Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Kopernika oraz Sekcji Ekologicznej i Sekcji Metodologii Nauk Medycznych Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Wygłosił on dwa wykłady dla klasy 3b z rozszerzona biologią: Budowa i funkcje mózgowia człowieka oraz Niedoczynność i guzy przysadki mózgowej. Oba wykłady były bogato ilustrowane slajdami. Młodzież miała okazję przekonać się, że „sucha wiedza” o człowieku, którą trzeba przyswoić na lekcjach biologii, to bardzo przydatne i podstawowe w naukach medycznych informacje dające możliwość oceny zdrowia pacjenta.

Pan doktor Skoczylas zachęcał wszystkich do wstąpienia do Towarzystwa Przyrodników.