Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zawody wojskowo-strażacko-policyjne o Puchar Starosty

Email Drukuj PDF

13 maja w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Skale odbyły się zawody wojskowo- strażacko-policyjne o Puchar Starosty Krakowskiego Józefa Krzyworzeki. Współorganizatorem turnieju była 6 kompania logistyczna 5 Batalionu Dowodzenia w Rząsce, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 5 Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz Komenda Powiatowa Policji w Krakowie.

Do rywalizacji przystąpiły czteroosobowe drużyny z gimnazjów ze Skały, Iwanowic, Jerzmanowic, Przegini i Nowej Huty. 13 – ty w piątek okazał się szczęśliwy dla młodzież z gimnazjum w Skale która bohatersko wywalczyła PUCHAR STAROSTY. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum w Przegini, trzecie gimnazjaliści z Jerzmanowic.

Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach:

1) „Test sprawnościowy wojskowy”

2) „Test sprawnościowy strażacki”

3) ALKOgoogle symulujące spożycie alkoholu – tor przeszkód

4) „Strzelanie”  z broni pneumatycznej

Indywidualnie najlepszym strzelcem okazał się Patryk Wrona z gimnazjum w Nowej Hucie. Najszybszym zawodnik na wojskowym torze przeszkód był Szymon Sarota z gimnazjum w Jerzmanowicach a najlepszy na torze strażackim był Sylwester Adamczyk z gimnazjum w Przegini.

Zawodnicy otrzymali indywidualne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe, rozlosowane zostały również indywidualne niespodzianki spośród wszystkich uczniów którzy wzięli udział w zawodach. Turniej zwieńczył  wspólny grill  i - miejmy nadzieję - marzenie o przyszłości w klasie mundurowej.

Zdjęcia:

PROJEKTY
klasy mudnurowe
daj sobie szansę
ze sztuką za pan brat
POROZUMIENIA
Policja
5bdow
PSP w Krakowie
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Uniwersytet Ekonomiczny