III. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim!

Już po raz XIX w kwietniu tego roku w Krakowie odbywały się Dni Norwidowskie. Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie, który jest głównym organizatorem tego „święta wieszcza”, zaproponował wiele atrakcji, które miały przypomnieć o jednym z najwybitniejszych artystów polskich. Największą atrakcją była inscenizacja według utworów Norwida na Scenie Stolarnia w Teatrze Ludowym.

Przeprowadzono również kilka konkursów związanych tematycznie z sylwetką i twórczością poety. Jednym z nich był konkurs literacki, którego temat brzmiał: „Twórca a publiczność wczoraj i dziś na podstawie noweli Cypriana Kamila Norwida Ad leones i własnych obserwacji”. Nadesłano 43 prace z całej Polski, m. in. z Białegostoku, Proszowic, Zamościa, Wieliczki, Warszawy i Krakowa. Wypowiedzi pisemne oceniało jury pod przewodnictwem dr Urszuli Pilch z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

III miejsce w tym konkursie zajęła uczennica naszej Szkoły – Wiktoria Buczek z klasy 1b!

Uroczystość, podczas której ogłoszono wyniki odbyła się 24 kwietnia 2013 w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uświetniła ją Ewa Kaim – aktorka Narodowego Teatru Starego – która wyrecytowała wybrane wiersze Norwida (w tym „Na zgon poezji”, Kolebka pieśni” czy „Piękno czasu”). Całości dopełnił odczyt pt. „Umiej słowom wrócić ich wygłos pierwszy” prof. Bogusława Doparta – Kierownika Katedry Literatury Oświecenia i Romantyzmu na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Naszej Laureatce gratulujemy talentu i liczymy na dalsze sukcesy.

Do rywalizacji zgłoszono także prace napisane przez uczniów klasy 1b i 2a. Dziękujemy za ich chęci i włożoną pracę - Paulinie Świerk, Wioletcie Marek, Dominice Cyganek, Karolinie Żmudzkiej i Krzysztofowi Rudzińskiemu.