Lekcje w Muzeum w Pieskowej Skale

Co oznacza nazwa Pieskowa Skała, jakie są tajemnice tutejszego zamku, czy został on kiedykolwiek zdobyty, dokąd prowadzą sekretne przejścia… ?

Na te i inne pytania uczniowie klas 1a, 1b i 1c uzyskali odpowiedź podczas wyjazdowych lekcji do Zamku w Pieskowej Skale, które odbyły się w marcu 2013r. Ich celem było przybliżenie młodzieży zagadnień poruszanych w szkole na lekcjach z języka polskiego i wiedzy o kulturze. Przewodnik – p. Anna Kowalik - ciekawie i z humorem przedstawiła historię jednego z najpiękniejszych zamków w Polsce, omówiła elementy architektury typowej dla epoki średniowiecza i renesansu, które można zobaczyć na zamku.

Uzupełnieniem były zajęcia prowadzone w dwóch salach stałej wystawy, gdzie zgromadzono eksponaty wawelskie – średniowieczne rzeźby i obrazy, renesansowe gobeliny, intarsjowane i inkrustowane meble i wiele innych.