VII Powiatowy Konkurs Profilaktyczny-"Jestem tym, co jem."

Dnia 29 października 2012 roku, odbyła się VII edycja Powiatowego Konkursu Profilaktycznego „Żyj zdrowo – bez nałogów”, pod hasłem „Jestem tym, co jem". Młodzież 7 szkół ponadgimnazjalnych naszego Powiatu, prezentowała prace plastyczne, spoty i wzięła udział w quizie na temat zdrowego odżywiania. W Jury zasiadły Panie: Alicja Lipowska z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej i Agnieszka Pyla z Wydziału Promocji Powiatu.

Wysoki poziom prac uczniowskich zaowocował wieloma nagrodami indywidualnymi we wszystkich kategoriach. Wyróżniono także szkoły, które najlepiej zaprezentowały się w szrankach konkursowych. Są to: Zespół Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie (młodzież pod opieką Pana Jarosława Starowicza), Liceum Ogólnokształcące w Skawinie (młodzież pod opieką Pani Magdaleny Piwowarskiej), Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale.

Nagrody wręczył gospodarz konkursu - Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale - Pan Karol Papisz. Swoją obecnością zaszczycili nas: Przewodniczący Rady Powiatu – Pan Tadeusz Nabagło, Wicestarosta – Pani Urszula Stochel, Dyrektor Wydziału Edukacji – Pani Lidia Pycińska, Przewodnicząca Wydziału Edukacji Publicznej – Pani Janina Grela, wraz z Komisją Edukacji oraz Dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół. Nad przygotowaniem i przebiegiem Konkursu czuwały Magdalena Dębska i Anna Dobrzycka.