Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Młodzieżowe Mistrzostwa Sportowo-Obronne „Commando 2012”

Email Drukuj PDF

W dniach 18 - 21 września 2012 r. po raz drugi odbyły się ogólnopolskie Młodzieżowe Mistrzostwa Sportowo - Obronne „Commando 2012” dla klas o profilu wojskowym, zorganizowane przez 23 Śląską Brygadę Artylerii w Bolesławcu i stowarzyszenie byłych żołnierzy 62 KS Commando. W tym roku w zawodach tych wzięło udział 42 drużyny chłopców i dziewcząt z całej Polski (w tym dwie z województwa małopolskiego).

Każdego dnia zespoły rywalizowały w trzech konkurencjach. W tym roku wprowadzono nowe konkurencje: rzut granatem do celu i na odległość oraz przepychanie armaty. Pierwszego dnia drużyny chłopców musiały pokonać elementy Ośrodka Sprawności Fizycznej (OSF), wspomniany wyżej rzut granatem do celu i na odległość oraz sztafetę pływacką 5x50m. Drugi dzień obejmował marszobieg zespołowy, strzelanie z broni pneumatycznej oraz przepychanie armaty na odległość 400m. Na trasie marszobiegu rozmieszczonych było 5 punktów kontrolnych wymagających wykonania zadań sprawnościowo – technicznych przez wszystkich zawodników drużyny. Do zadań tych należało: ewakuacja rannych, przenoszenie skrzynek z bronią, tor sprawnościowy oraz podjęcie rzutu zasobnikiem ZT-30L.

Po wyczerpujących zmaganiach nasza drużyna zajęła drugie miejsce w strzelaniu z broni pneumatycznej, natomiast w klasyfikacji generalnej otrzymała dyplom za udział i zaangażowanie w zawodach oraz drobne upominki.

Zdjęcia: