Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

I Turniej Sportowo-Obronny o Puchar Starosty dla uczniów gimnazjów

Email Drukuj PDF

W piątek 17 maja 2013 odbył się I Turniej Sportowo-Obronny o Puchar Starosty dla uczniów okolicznych gimnazjów. Organizatorami był Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale oraz 6 kompania 5 Batalionu Dowodzenia w Rząsce. Celem zawodów była promocja klasy mundurowej. Popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych, zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej. Zawodnicy zmagali się z wojskowym torem przeszkód, rzutem granatem do celu, strzelaniem z wiatrówki oraz testem z pierwszej pomocy.

W klasyfikacji generalnej I miejsce zajęło gimnazjum z Zadroża, II miejsce gimnazjum w Michałowicach, III gimnazjum w Jerzmanowicach i gimnazjum w Skale, IV miejsce gimnazjum z Iwanowic. Mistrzem toru przeszkód został Kowalski Radosław z Zadrożą, najlepiej rzucał granatem Siudek Mateusz z Michałowic. Najcelniej strzelał Drożyński Paweł z Zadroża a najszerszą wiedzą w zakresie pomocy przedmedycznej wykazał się Pobędza Paweł z Iwanowic.

Bardzo dziękujemy dowódcy oraz żołnierzom z kompani logistycznej w Rząsce za pomoc w prawidłowym przebiegu turnieju. Nad organizacją czuwali uczniowie klasy mundurowej nadkadet Mateusz Blasiński, nadkadet Michał Marek, młodszy kadet Damian Wolsza, kadet Izabela Gadula, młodszy kadet Patrycja Kosińska, młodszy kadet Radosław Mularczyk, młodszy kadet Dominik Kobendzowski.

Zwycięzcą gratulujemy i zapraszamy za rok.

Zdjęcia: