• Decrease font size

Wojewódzkie Mistrzostwa w Wieloboju Obronnym- klasy mundurowe

Email Drukuj PDF

"Człowiek rośnie w grze o wielkie cele."

Dnia 29 maja 2012r. odbyły się w Forcie 45 Zielonki Otwarte Wojewódzkie Mistrzostwa w Wieloboju Obronnym.

Naszą szkołę reprezentowały 3 drużyny z klas mundurowych w składzie:
IIb: Bełtowicz Jakub, Wędzicha Adrian, Ornat Mariusz, Natkaniec Łukasz, Szymborski Patryk.
Ib: Grzywa Krystian, Depta Dominik, Bochenek Damian, Błaszczyk Mateusz, Skotniczny Kamil.
Ia: Dulińska Weronika, Tarnówka Michał, Madej Marcin, Bubak Grzegorz, Kobendzowski Dominik.

Najlepsi okazali się uczniowie klasy IIb, którzy zajęli II miejsce, niewiele im ustępując uczniowie klasy Ib zajęli III miejsce, natomiast 1a uplasowała się na miejscu V.

Zwycięzcy otrzymali puchary, złote medale oraz dyplom. Zawody miały na celu sprawdzenie wiedzy i umiejętności obronnych zarówno indywidualnych jak i zespołowych. W konkurencji strzelectwa indywidualnego z kbks TOZ- 17, uczeń Bełtowicz Jakub zajął I miejsce a Szymborski Patryk II miejsce. W programie zawodów pojawiło się m.in. strzelanie i marszobieg z punktami kontrolnymi na czas dystans ok.1000m. Do marszobiegu zaliczamy: strzelanie z ppn, obrona przeciwchemiczna (założenie stroju ochronnego indywidualnej ochrony OP1, w czasie do 7 min), szkolenie sanitarne (pierwsza pomoc) oraz rzut granatem.