Otwarcie szkoły w nowym budynku

Impreza ta odbyła się 2 września 2002r. Wszyscy wspólnie zgromadziliśmy się na uroczystą mszę, którą odprawiał ks. biskup ordynariusz kielecki Kazimierz Ryczan w kościele w Skale i w ten sposób rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

Po mszy uroczystym pochodem udaliśmy się do nowo wybudowanego budynku Liceum, przechodząc obok starego budynku Liceum. Stamtąd młodzież zabrała: portret Patrona Szkoły Władysława Łokietka, Krzyż i Godło Państwowe. Symbole te przeniesiono do nowego budynku jako kontynuację działań wychowawczych szkoły. Wszelkie przemówienia: przedstawicieli powiatu, burmistrza ze Skały, księży, kombatantów Armii Krajowej oraz część artystyczna odbyły się przed nowymi obiektami Gimnazjum i Liceum. Następnym punktem programu było poświęcenie budynków Liceum i Gimnazjum. Ważnym momentem w historii szkoły było przecięcie wstęgi przez starostę powiatu – panią Renatę Godyń-Swędzioł, marszałka sejmu wojewódzkiego – pana Marka Nawarę, wicewojewodę – Ryszarda Póltoraka, burmistrza Miasta i Gminy Skała – Zdzisława Mularczyka, kuratora – Jerzego Lechowskiego oraz dyrektorów: Zespołu Szkół - Halinę Brzozowską, Gimnazjum - Henryka Gębalę.
Ks. biskup ordynariusz kielecki Kazimierz Ryczan, proboszcz parafii Skała - Jan Robak oraz księża wikariusze uroczyście poświęcili i pobłogosławili nowe mury obu szkół.
Na zakończenie wszyscy udaliśmy się zwiedzić budynki.